Reklama

Reklama

Arcellor Mittal Poland zapłaci pracownikom za szczepienia na COVID-19

Pracownicy zaszczepieni przeciw COVID-19 mogą liczyć na dodatkowe 2 tys. zł do wypłaty - taki bonus wprowadziła firma ArcelorMittal Poland S.A., holding polskich hut, w tym Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej i Huty im. T. Sendzimira w Krakowie. Jak dowiedziała się Interia, w ciągu pierwszych dwóch tygodni akcji odnotowano ponad 2 tys. zgłoszeń.

Za pełne zaszczepienie przeciw COVID-19 (dwie dawki szczepionki dwudawkowej albo jedna jednodawkowej) pracodawca wypłaci 1000 zł. Kolejny tysiąc można otrzymać za dawkę przypominającą. W sumie zatem do zgarnięcia są 2 tys. zł. Należy złożyć odpowiednie podanie, dołączając certyfikat szczepień. 

Związkowcy z "Solidarności" podali, że akcja jest "odpowiedzią na wystąpienie strony społecznej". ArcellorMittal Poland wskazuje, że "decyzję o wypłacie pracownikom spółki i spółek zależnych dodatkowego świadczenia za zaszczepienie się przeciw COVID-19 podjął w porozumieniu z przewodniczącymi największych organizacji związkowych".

Firma zatrudnia ponad 10 tys. pracowników. 

Reklama

- W ciągu zaledwie dwóch tygodni otrzymaliśmy ponad 2 tys. zgłoszeń, czyli zgłosiło się ponad 20 proc. zatrudnionych. Wnioski otrzymywaliśmy już w przerwie świąteczno-noworocznej i nadal intensywnie napływają - przekazała Interii Sylwia Winiarek-Erdoğan, rzecznik prasowy AMP.

- Działania te traktujemy jako inwestycję w poprawę bezpieczeństwa wszystkich pracowników oraz ich bliskich - wskazała. 

Akcja ma potrwać do końca września 2022 r. 

Weryfikacja szczepień przez pracodawcę? Burzliwa dyskusja

Tymczasem w Sejmie trwają prace nad ustawą o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19, która ma dać pracodawcom możliwość weryfikacji szczepienia pracowników. 

Po burzliwych obradach komisji zdrowia i naniesionych poprawkach komisja ma trafić do drugiego czytania. Więcej TUTAJ.

Ponad 21 mln w pełni zaszczepionych


Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, wykonano 48 893 428 iniekcji. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest ponad 21,3 mln osób. 

Dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 8 mln Polaków. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy