Reklama

Reklama

Aplikacja STOP COVID pozwala zapisać się na test

Nowa wersja aplikacji STOP COVID pozwala użytkownikowi zapisać się na test na obecność koronawirusa. Jak podało w poniedziałek (2 listopada) Ministerstwo Cyfryzacji, jest to możliwe, gdy aplikacja powiadomi o kontakcie z zarażonym, a wynik testu oceny ryzyka będzie "niepokojący".

Według MC, z możliwości zapisania się na test, bez konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotne, będą mogły skorzystać osoby, które aplikacja powiadomiła o kontakcie z koronawirusem, o ile otrzymają odpowiedni wynik testu oceny ryzyka.

Jak wskazuje MC, w praktyce po otrzymaniu powiadomienia o możliwym kontakcie z koronawirusem, użytkownik aplikacji wypełni dostępny w niej test oceny ryzyka, a jeżeli jego wynik będzie "niepokojący", będzie miał możliwość zapisania się na test na COVID-19. Test oceny ryzyka jest całkowicie anonimowy - zapewnia ministerstwo.

Reklama

Według MC, aplikacja STOP COVID spełnia wyśrubowane normy bezpieczeństwa i ochrony danych i została przygotowana we współpracy z Komisją Europejską i największymi światowymi firmami technologicznymi - Google i Apple. Aplikacja nie śledzi Twojej lokalizacji, nie ma dostępu do jakichkolwiek danych i plików, które trzymasz w telefonie - podkreśla ministerstwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy