Reklama

Reklama

Andrusiewicz: Osiem kolejnych przypadków Omikrona w Polsce

- W Polsce zidentyfikowanych zostało osiem kolejnych przypadków wariantu Omikron koronawirusa. W sumie to 15 zakażeń tym wariantem w naszym kraju - przekazał w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Najnowsze dane wskazują, że w Polsce wykryto osiem nowych przypadków wariantu Omikron koronawirusa z dwóch potwierdzonych wcześniej ognisk - w Warszawie i Gdańsku. W sumie to 15 zakażeń tym wariantem w naszym kraju - przekazał w Radiu Plus rzecznik prasowy MZ Wojciech Andrusiewicz.

- Świeże dane na dzisiejszy poranek, jeszcze nie komunikowane, mamy z dwóch ognisk, o których wcześniej informowaliśmy. Z ogniska szkolnego w Gdańsku i z ogniska przedszkolnego w Warszawie będziemy mieli kolejne przypadki - wyjaśnił.

Omikron. Na wpis czeka sześć kolejnych przypadków

- Już na 100 proc. potwierdzenie z tego ogniska szkolnego siedmiolatki z Gdańska mamy zarówno koleżankę, jak i mamę koleżanki już potwierdzoną z wariantem Omikron. Znajdują się w izolacji i to jest już wpisane w GISAID - powiedział w czwartek rzecznik.

Reklama

Dr Sutkowski: Armia ludzi po szczepieniu bezbronna wobec COVID-19

- Teraz na wpis czeka kolejnych 6 przypadków z Warszawy z tego ogniska przedszkolnego. Tam są i dziadkowie, i rodzice tej dziewczynki oraz koleżanka - dodał.

Zaznaczył, że te przypadki czekają na wpisanie do międzynarodowej bazy GISAID. Podsumował, że łącznie w Polsce wykryto dotąd 15 przypadków wariantu Omikron.

Reklama

Reklama

Reklama