Reklama

Reklama

Adam Niedzielski zapowiada szczepienia dla nastolatków. "W przyszłym tygodniu"

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że rozważana jest w Polsce możliwość dopuszczenia do szczepień przeciw COVID-19 osób w wielu 16 i 17 lat. - Ostateczna decyzja zapadnie po konsultacjach z Radą Medyczną – zaznaczył.

Szef resortu zdrowia był pytany w TVN24, od kiedy będą szczepione w Polsce osoby poniżej 18 lat, bo szczepionka BioNTech/Pfizer została dopuszczona do stosowania u osób od 16 lat.

"Ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu"

- Taką możliwość prawdopodobnie damy osobom, które oczywiści mieszczą się w tych granicach wiekowych, czyli między 16. a 18. rokiem życia. Prawdopodobnie dopuścimy to w najbliższym czasie, mówię o perspektywie dosłownie przyszłego tygodnia - powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia dopytywany, czy oznacza to, że w przyszłym tygodniu do Narodowego Programu Szczepień zostaną dołączeni 16- i 17-latkowie, odparł: - Rozważamy w tej chwili taką możliwość, bo kończy się system rejestracji osób pełnoletnich i widzimy tutaj argumenty (...), ale też chcemy jeszcze podyskutować z Radą Medyczną, więc ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu - powiedział minister zdrowia.

Reklama

Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła ocenę stosowania szczepionki przeciwko COVID-19 BioNTech/Pfizer u nastolatków w wieku od 12 do 15 lat. Jeśli proces przebiegnie zgodnie z planowanym harmonogramem, to decyzję w sprawie szczepienia tej grupy nastolatków ogłosi w czerwcu.

Reklama

Reklama

Reklama