Reklama

Reklama

Adam Niedzielski przyjął drugą dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyjął we wtorek w Poznaniu drugą dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19. - Zapewniam, że nie boli, wszystko jest w porządku - powiedział Niedzielski dziennikarzom.

Adam Niedzielski przyjął szczepionkę w Zespole Poradni Specjalistycznych w Poznaniu.

- Zapewniam, że nie boli, wszystko jest w porządku. Zachęcam i zapraszam wszystkich - powiedział Niedzielski podczas briefingu po szczepieniu. Zaapelował o podjęcie świadomej decyzji zapobiegania ryzyku ciężkiego zachorowania i zaszczepienie się.

Minister zdrowia przypomniał o kampanii "Chcę zrozumieć", której celem jest udzielenie odpowiedzi na wątpliwości dotyczące szczepień.

- Do tej pory świadomą decyzję w sprawie przyjęcia drugiej dawki przypominającej podjęły dwa miliony Polaków - podał Niedzielski. Jeśli chodzi o szczepienie preparatem biwalentnym - przyjęło go 330 tys. osób.

Reklama

- Chciałbym, aby te 12 milionów, które przyjęły trzecią dawkę, to był wynik, który się powtórzy przy czwartej dawce. Naprawdę wchodzimy w taki etap pandemii, który polega na pewnej sezonowości zachorowań. Teraz, ponieważ jesteśmy po szczycie tej kolejnej fali, to jest naprawdę idealny moment, żeby przyjąć szczepienie - pod tym względem będziemy robili wszystko, żeby jak najwięcej osób podjęło tę świadomą decyzję - powiedział minister.

Kampania "Chcę zrozumieć"

W zeszłym tygodniu ruszyła kampania "Chcę zrozumieć" oraz dedykowana jej strona.

Kampania "Chcę zrozumieć" polega na przedstawieniu wszystkich dokumentów, dowodów, argumentów rzeczowych, które udało się zgromadzić w czasie szczepień. Poprzedziły ją badania z udziałem grup fokusowych, w których udział wzięły osoby wątpiące w szczepienia.

Na stronie internetowej kampanii można znaleźć m.in. informacje o tym, jak działają szczepionki mRNA, jak długo powstawała szczepionka przeciw COVID-19 i jak wyglądał ten proces. Przedstawione są również źródła, na których podstawie powstawała strona informacyjna.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy