Reklama

Reklama

Adam Niedzielski: Na 50 pacjentów zakażonych w Łańcucie 49 to osoby niezaszczepione

Na 50 pacjentów zakażonych koronawirusem leżących w szpitalu w Łańcucie 49 to osoby niezaszczepione - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wizyty na Podkarpaciu. - 4 200 zł podstawowego wynagrodzenia pielęgniarek to płaca, która tutaj, na Podkarpaciu, gwarantuje zadowolenie i satysfakcję - stwierdził.

Minister zdrowia Adam Niedzielski uczestniczy w Sanoku w Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych. 

- Liczba pacjentów (zakażonych koronawirusem) w Sanoku podwaja się z tygodnia na tydzień. Jeszcze kilka tygodni temu było dwóch-czterech pacjentów, teraz jest 16 - powiedział podczas konferencji Niedzielski.

Minister zdrowia odniósł się także do sytuacji w szpitalu w Łańcucie. Stwierdził, że szpital ten od początku pandemii "pełni szczególną rolę w regionie jako swego rodzaju koordynatora ruchu pacjentów covidowych". 

Reklama

Niedzielski przekazał, że na 50 pacjentów zakażonych koronawirusem leżących obecnie w szpitalu w Łańcucie 49 to osoby niezaszczepione.

Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych

- Dyskutowaliśmy dużo o rozwoju kadr w Polsce, szczególnie tych kształconych na poziomie zawodowym. Mówię tu o ratownikach medycznych, pielęgniarkach - powiedział Niedzielski. - Rozmowy z rektorami wskazują na bardzo duże zainteresowanie studiami pielęgniarskimi - dodał. 

- Gwarancje płacowe, które obowiązują od lipca, to gwarancje, które działają w rzeczywistości - stwierdził minister.

- W przypadku osoby, która skończyła studia licencjackie, to ponad 4 200 zł podstawowego wynagrodzenia, do którego doliczane są elementy stażowe i inne dodatki - stwierdził Niedzielski. - To płaca, która tutaj, na Podkarpaciu gwarantuje zadowolenie i satysfakcję - dodał.

- W ostatnich latach zwiększyliśmy liczbę kierunków pielęgniarskich w Polsce z 74 do 110 - zauważył Niedzielski. - Cały czas mamy problem ze średnią wieku w grupie zawodowej pielęgniarek. Systematyczne zwiększanie naborów, systematyczne poprawianie warunków płacowych ma zapewnić stały dopływ do tego zawodu - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje