Reklama

Reklama

​Abp Gądecki: Proszę o zwiększenie liczby niedzielnych mszy św.

"Proszę o zwiększenie liczby niedzielnych mszy świętych, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych" - napisał we wtorek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

"W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, żeby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie - w miarę możliwości - liczby niedzielnych mszy świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych" - napisał w komunikacie abp Gądecki.

Przewodniczący KEP podkreślił, że "szpitale leczą choroby ciała, a kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha". "Dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach" - zaznaczył abp Gądecki.

Reklama

Osoby starsze mogą zostać w domach

Przypomniał, że osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje mszy świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu - Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia oraz lokalne transmisje.

"Przypominam, że nie ma wymogu, by podczas mszy św. przekazywać znak pokoju przez podanie dłoni" - podkreślił abp Gądecki.

Prośba o modlitwę

Przewodniczący KEP poprosił o modlitwę w intencji zmarłych na skutek koronawirusa. 

"Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcam szczególnie do modlitwy suplikacją 'Święty Boże, Święty Mocny...'" - napisał w komunikacie przewodniczący KEP.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy