Reklama

Reklama

615 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. "Ta liczba pokazuje, co może być dalej"

Koronawirus jest z nami i cały czas będzie. Jeżeli nie będziemy przestrzegać nakazów dystansu społecznego czy noszenia maseczek, to ta liczba pokazuje, co może być dalej - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując rekordowy bilans koronawirusa w Polsce.

Ostatniej doby potwierdzono 615 nowych zakażeń koronawirusem i jest to największa ich liczba od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało też, że zmarło 15 kolejnych osób. Łączna liczba zakażonych osiągnęła tym samym 45 031; 1709 osób zmarło.

Reklama

Rzecznik resortu zdrowia, komentując najnowszy bilans przypadków, powiedział, że nadal mamy do czynienia z ogniskami koronawirusa, m.in. w Małopolsce i na Śląsku.

Obowiązek noszenia maseczek cały czas zostaje

"Koronawirus jest z nami i cały czas będzie. Jeżeli nie będziemy przestrzegać nakazów dotyczących dystansu społecznego czy noszenia maseczek, to ta liczba pokazuje, co może być dalej" - powiedział Andrusiewicz.

"Oczywiście zostały wprowadzone pewne poluzowania w obostrzeniach, gdzie nie mamy dużo przypadków, mówimy tu o stadionach czy innych miejscach sportowych. Musimy jednak cały czas pamiętać, że obowiązek noszenia masek nadal obowiązuje" - podkreślił rzecznik.

Rzecznik MZ: Trudno cokolwiek wykluczyć

Pytany, czy będzie reakcja resortu na ostatni wzrost przypadków koronawirusa w Polsce, odpowiedział, że sytuacja na bieżąco jest analizowana.

"Analizujemy w tej chwili tę sytuację, trudno cokolwiek wykluczyć" - dodał Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

83
4
306
311
4
125
156
99
224
17
73
98
2
475
11
201
3
69
108
468
1
292
1
86
9

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy