Reklama

Reklama

51 kolejnych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 51 nowych przypadkach koronawirusa. W sumie dzisiaj wykryto COVID-19 u 119 osób w Polsce. Tym samym łączny bilans zakażonych w naszym kraju to 1340 osób, 16 z nich zmarło.

Nowe przypadki, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów, dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1340, z czego 16 osób zmarło.

Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u kolejnych 18 osób z Małopolski - podały służby prasowe wojewody. W sumie w regionie odnotowano do tej pory 93 zachorowania.

Osiemnaście osób z Małopolski, w tym jedenaście z Krakowa

Wśród 18 osób, u których testy laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa jest 11 osób z Krakowa (dwie młode kobiety, pięć kobiet w sile wieku, jedna starsza kobieta, dwóch mężczyzn w sile wieku i jeden starszy mężczyzna) oraz po dwie kobiety z powiatów: wielickiego (starsza i młoda) i bocheńskiego (starsza i w sile wieku), a także trzy osoby z powiatu krakowskiego (dwie kobiety i mężczyzna - wszyscy w sile wieku).

Reklama

Trzynaście osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie lub już tam przebywają, a jedna osoba jest w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Dolnośląskie: Piętnaście przypadków

15 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie dolnośląskim - poinformowały służby prasowe wojewody dolnośląskiego. Łącznie w regionie odnotowano dotychczas 189 zachorowań; czterech pacjentów zmarło.

W wydanym w piątek komunikacie służby prasowe wojewody dolnośląskiego poinformowały, że potwierdzono piętnaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem. "Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały izolacji domowej" - podano. Wśród zakażonych są osoby z powiatów: górowskiego, lubańskiego, trzebnickiego oraz z Wrocławia.

Leczą się w swoim domu

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dziesięciu kolejnych osób w woj. śląskim - poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Łączna liczba osób w regionie, u których wykryto ten patogen, wzrosła do 141.

Jak przekazała Kucharzewska, w dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, mieszkająca na terenie podlegającym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu.

Podczas kwarantanny wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem u mężczyzny w sile wieku z powiatu bielskiego. Dodatni wynik pokazały też próbki pobrane od kobiety z jego najbliższego otoczenia. Jak ustaliły służby sanitarne mieszkańcy, którzy leczą się teraz w swoim domu, zakazili się najprawdopodobniej poza miejscem zamieszkania.

W ciężkim stanie do szpitala zakaźnego w Tychach trafiła kobieta w starszym wieku. "Po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia kobieta była pod nadzorem gliwickiego sanepidu. Podczas kwarantanny domowej wystąpiły wyraźne i niebezpieczne objawy zakażenia Covid-19" - podała Kucharzewska.

W dobrym stanie jest starszy mężczyzna z powiatu mikołowskiego. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, mężczyzna prawdopodobnie zakaził się podczas pobytu w sanatorium poza województwem śląskim. Ustalanie źródła zakażenia trwa w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu pszczyńskiego, która trafiła do szpitala w Częstochowie.

W dobrym stanie jest kobieta w średnim wieku, która, jak ustalił sanepid w Sosnowcu, zakaziła się w miejscu pracy. Również prawdopodobnie w pracy zakaził się mężczyzna w sile wieku, który w dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Sosnowieccy inspektorzy sanitarni ustalają dokładnie źródło epidemiologiczne.

Dwa tygodnie temu wrócił z Francji

Na zwolnieniu chorobowym był mężczyzna w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, kiedy zaczęły mu dokuczać mocne objawy koronawirusa. Trwa ustalenie źródła zakażenia mężczyzny, który pracuje w sektorze usługowym.

Dwa tygodnie temu z Francji wrócił starszy mężczyzna, który w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Gliwicach oraz jest w kontakcie z lekarzem zakaźnikiem.

Służby prasowe wojewody poinformowały w piątek łącznie o 14 nowych zakażeniach - w porannym komunikacie była mowa o czterech innych przypadkach.

W całym województwie śląskim liczba osób, u których wykryto koronawirusa wynosi teraz 140. Wyleczone zostały cztery, dwie zmarły. Do czwartkowego rana Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała pod kontem tego wirusa 2655 próbek.

Wielkopolskie: Pięć kolejnych przypadków

Kolejne pięć przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 odnotowano w piątek w Wielkopolsce. W sumie do tej pory w regionie zarażenie patogenem zdiagnozowano u 88 osób - poinformował w Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Stube podał w komunikacie, że kolejne pięć przypadków zakażenia koronawirusem dotyczy mieszkańców powiatów kaliskiego, poznańskiego i ostrowskiego.

Wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u starszego mężczyzny z powiatu kaliskiego, który w stanie średnio-ciężkim przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Pacjent miał wcześniej kontakt z osobą zarażoną.

Zakażenie potwierdzono również u młodej mieszkanki powiatu kaliskiego, która w dobrym stanie przebywa w domu. Kobieta miała kontakt z inną zakażoną osobą.

Młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku, mieszkańcy powiatu poznańskiego, w stanie dobrym przebywają w swoich domach. Oboje mieli kontakt z osobą zakażoną.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u młodej mieszkanki powiatu ostrowskiego, która wróciła z zagranicy. "W stanie dobrym przebywa w domu" - przekazał Stube.

Warmia i Mazury: Zakażona kobieta w średnim wieku

O nowym przypadku zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach poinformował rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. W sumie do tej pory w regionie zachorowały 44 osoby; jedna wyzdrowiała. Obecnie zdiagnozowany pacjent to kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego, która wróciła z Anglii. Jej stan określa się jako dobry; została hospitalizowana - podały służby wojewody.

To czwarta osoba z koronawirusem, o której w piątek poinformował urząd wojewódzki. Wcześniej podano, że chorzy to chłopiec z powiatu braniewskiego, starsza kobieta z powiatu kętrzyńskiego oraz kobieta i mężczyzna w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego.

W Lubuskiem stwierdzono jedno nowe zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób w regionie, u których został wykryty, wzrosła do 31 (w tym pacjent zero, który wyzdrowiał). Stan zdrowia nowej zakażonej osoby jest dobry - poinformowała rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

"Nowym zakażonym jest mężczyzna w sile wieku. Pochodzi z Zielonej Góry. Pozostaje w izolacji domowej" - powiedziała rzeczniczka.

W Lubelskiem jest jeden nowy przypadek zarażenia koronawirusem - poinformowała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. W regionie odnotowano dotąd łącznie 78 zachorowań, dwie osoby zmarły. Kolejną zarażoną osobą jest mężczyzna z powiatu lubelskiego. "Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym" - podała Strzępka w komunikacie.

Jakie są objawy?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

1481
2868
5276
532
2764
469
1694
481
1453
5348
744
376
776
2285
1268
2
1147

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje