Reklama

Reklama

47 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano o wykryciu 47 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Łączny bilans zakażonych w naszym kraju to 1436, w tym 16 osób zmarło.

"Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformował resort.

Nowe przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, siedmiu osób z woj. zachodniopomorskiego, sześciu osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. kujawsko-pomorskiego, trzech osób z woj. pomorskiego, dwóch osób z woj. wielkopolskiego oraz po jednej osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 1436, z czego 16 osób zmarło.

Reklama

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

176
140
169
39
122
20
101
41
103
736
100
253
65
160
177
511

Co wiadomo o nowych przypadkach?

Śląskie: W stanie ciężkim do szpitala zakaźnego w Raciborzu trafił mężczyzna w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. W ciężkim stanie jest też starsza kobieta hospitalizowana w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. 

W szpitalu w Tychach leczony jest starszy mężczyzna, który zaraził się koronawirusem podczas pobytu w Austrii. W tyskim szpitalu jest także inny zakażony mężczyzna z powiatu gliwickiego - w stabilnym stanie. 

Inny starszy mężczyzna, u którego wystąpiły uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem, w średnim stanie trafił do szpitala w Częstochowie. W tym samym szpitalu w stanie dobrym leczona jest starsza kobieta z najbliższego otoczenia chorego, u której także badanie potwierdziło wynik dodatni. 

Na oddziale zakaźnym szpitala w Bytomiu leczony jest zarażony koronawirusem mężczyzna w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. 

Pozostali chorzy są leczeni w domach. To kobieta będąca pod nadzorem służb sanitarnych w Częstochowie, która najprawdopodobniej zakaziła się w miejscu pracy (branża usługowa). W izolacji domowej, w powiecie cieszyńskim, leczy się też kobieta w średnim wieku. W dobrym stanie, pod nadzorem sanepidu w Rybniku, jest mężczyzna w średnim wieku. Nie umiał powiedział, jak mógł się zarazić.

Wielkopolskie: Badania potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u kobiety z powiatu kaliskiego i u mężczyzny z powiatu ostrowskiego. Oboje są w średnim wieku. Kobieta w stanie średnio ciężkim leży w szpitalu zakaźnym w woj. łódzkim, mężczyzna w stanie dobrym jest pod opieką lekarzy ze szpitala w Kaliszu. Wiadomo, że mężczyzna niedawno wrócił z zagranicy.

Lubuskie: Nową zakażoną wirusem jest kobieta w średnim wieku z powiatu nowosolskiego. Jej stan zdrowia jest dobry. Pozostaje w izolacji domowej.

Pomorskie: Trzy kolejne przypadki w regionie (w powiecie gdańskim i w Gdańsku)  dotyczą osoby młodej, w sile wieku i starszej. 

Kujawsko-pomorskie: Kolejne zakażone osoby to trzech mężczyzn (dwóch starszych i jeden w sile wieku) i jedna kobieta w sile wieku. Stan trojga jest dobry, a jednego pacjenta średni, ale stabilny. 

Mężczyzna w sile wieku z powiatu mogileńskiego przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu. Kobieta w sile wieku z powiatu nakielskiego przebywa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Starszy mężczyzna z powiatu bydgoskiego pozostał w kwarantannie domowej. Drugi pacjent z tego powiatu (również starszy mężczyzna) został hospitalizowany w grudziądzkim szpitalu.

Opolskie: Koronawirusa wykryto u nastolatka z powiatu strzeleckiego, który - według ustaleń służb sanitarnych - zaraził się w kraju.

Małopolskie: Wśród zarażonych wirusem SARS-CoV-2 jest sześć osób z Krakowa - kobieta w sile wieku, dwóch młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w sile wieku i starszy mężczyzna. 

Ponadto wirusa wykryto u trzech osób z powiatu wielickiego - u starszego mężczyzny, starszej kobiety i kobiety w sile wieku. Chorują także dwaj inni mężczyźni w sile wieku - jeden z powiatu krakowskiego, a drugi z wadowickiego, a także starszy mężczyzna z powiatu limanowskiego.

Podlaskie: Kolejnym zakażonym jest młody mężczyzna, mieszkaniec powiatu białostockiego, który niedawno wrócił z Wielkiej Brytanii. Przebywa w izolacji domowej. 

Lubelskie: Nowe zakażenia dotyczą dwóch kobiet w przedziale wieku 21-40 lat, dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat i mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, którzy mieli styczność z zakażonymi, a także mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu chełmskiego. Wszystkie osoby są w stanie dobrym lub w średnim.

Zachodniopomorskie: Wśród nowych zakażonych jest dwóch starszych mężczyzn z powiatu gryfickiego, starsza kobieta z powiatu stargardzkiego i starsza kobieta z powiatu polickiego. Cała czwórka przebywa w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

Ponadto wśród zakażonych jest starsza kobieta i starszy mężczyzna z powiatu świdwińskiego, a także mężczyzna w średnim wieku ze Szczecina, którzy są w izolacji domowej.

Ładowanie...


Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca. Mężczyzna wrócił do Polski autobusem z Niemiec, gdzie brał udział w karnawale. Był hospitalizowany w Zielonej Górze. Został już wyleczony i opuścił szpital. Był tzw. pacjentem zero.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje