Reklama

Reklama

45 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. W sumie dzisiaj COVID-19 wykryto u 68 osób w Polsce. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w naszym kraju wynosi już 1289. 16 osób zmarło.

"Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - podał resort.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą: 10 osób z woj. łódzkiego, dziewięciu osób z woj. dolnośląskiego, ośmiu osób z woj. wielkopolskiego, sześciu osób z woj. małopolskiego, pięciu osób z woj. podkarpackiego, trzech osób z woj. lubelskiego oraz po jednej osobie z woj. pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 1289, z czego 16 osób zmarło.

Co wiadomo o nowo zakażonych?

Łódzkie: Potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Są to osoby między 16. a 68. rokiem życia, w tym dwie nastoletnie dziewczyny, trzy kobiety w średnim wieku, trzech młodych mężczyzn, jeden mężczyzna w średnim wieku i jeden starszy mężczyzna.

Reklama

Zachodniopomorskie: Nowa osoba, u której wykryto koronawirusa, to starszy mężczyzna z powiatu kołobrzeskiego, izolowany w warunkach domowych.

Podlaskie: Koronawirusa potwierdzono u starszej kobiety z Białegostoku. Zgodnie z zaleceniami lekarza, przebywa w izolacji domowej.

Lubelskie: Nowe przypadki dotyczą: jednej kobiety w przedziale wieku 41-60 lat w stanie dobrym, z powiatu janowskiego, jednej kobiety w przedziale wieku 41-60 lat w stanie średnim z powiatu świdnickiego i jednej kobiety w przedziale wieku 0-20 lat w stanie dobrym, z powiatu świdnickiego.

Podkarpackie: Wśród pięciu nowych przypadków zakażeń są dwie kobiety w sile wieku z powiatu rzeszowskiego, starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu stalowowolskiego oraz młody mężczyzna z powiatu mieleckiego. Cztery osoby zostały poddane ścisłej kwarantannie, natomiast starszy mężczyzna z pow. leżajskiego przebywa w szpitalu.

Dolnośląskie: Odnotowano dziewięć nowych przypadków zakażeń. Sześć osób hospitalizowanych jest w szpitalu we Wrocławiu, jedna w szpitalu w Bolesławcu. Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej.

Wielkopolskie: Osiem nowych potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-dotyczy mieszkańców powiatów poznańskiego, kaliskiego i tureckiego. Z powiatu poznańskiego to młoda kobieta, która w stanie dobrym przebywa w domu oraz młody mężczyzna, który również przebywa w domu. W szpitalu w Kaliszu w dobrym stanie zdrowia przebywa czterech mężczyzn w średnim i podeszłym wieku oraz mieszkanka powiatu kaliskiego w średnim wieku. Zakażenie potwierdzono również u młodego mężczyzny z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. 

Opolskie: Koronawirusa wykryto u mieszkającego w powiecie nyskim mężczyzny w średnim wieku. Jego stan określany jest jako dobry. Przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Powodem zakażenia jest transmisja lokalna.

Małopolskie: Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u kolejnych sześciu osób. To dwoje mieszkańców Krakowa, którzy pozostają w izolacji domowej, krakowianka, która została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego oraz kobieta z powiatu krakowskiego pozostająca w izolacji domowej. Zachorowało także dwoje nowosądeczan, którzy przebywają w domu. Wszystkie osoby są w sile wieku.

Pomorskie: Osoba, u której potwierdzono zarażenie wirusem SARS-Cov-2, to 39-letnia kobieta mieszkająca w Gdyni. Jest w dobrym stanie.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

1913
9
3653
13
4971
47
753
24
2789
9
454
2
2396
48
642
31
1773
41
5863
34
1161
20
596
10
973
19
2145
30
1050
28
1543
10

Pierwszy przypadek w kraju 4 marca

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy