Reklama

Reklama

300 gości w hotelu we Władysławowie. Tłumaczyli, że grają w szachy

Ponad 300 gości, mimo obowiązujących obostrzeń, zebrało się w jednym z hoteli we Władysławowie (woj. pomorskie). Jak ustaliła na miejscu policja, miały się tam odbywać zawody w grę w szachy. Służby prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Do powiatowego sanepidu wpłynęło zgłoszenie o znacznej liczbie osób przebywających w hotelu na terenie gminy we Władysławowie. Kontrola, którą w piątek przeprowadzili policjanci z pracownikami sanepidu, wykazała, że w obiekcie zakwaterowanych jest 300 osób. 

Reklama

Podczas działań mundurowi ustalili, że w placówce odbywają się zawody sportowe - gra w szachy. Policja ustala teraz, czy doszło do złamania obowiązujących obostrzeń. 

- Z uwagi na niejasności oraz braki w dokumentacji wszczęli czynności wyjaśniające w tej sprawie - mówi podkom. Monika Bradtke, naczelnik wydziału Prewencji KPP Puck. Odrębne postępowanie administracyjne prowadzi sanepid.

W ostatnich dniach policjanci z Pucka wraz z sanepidem przeprowadzają wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych, sprawdzając, czy hotele i pensjonaty stosują się do rządowych wytycznych. 

Do 31 stycznia obowiązuje ograniczenie w działalności hoteli. Mogą one przyjmować m.in. służby mundurowe czy medyków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama