Reklama

Reklama

23 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

W Polsce potwierdzono 23 nowe przypadki koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w naszym kraju wynosi już 1244. 16 osób zmarło.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą: czterech osób z woj. wielkopolskiego, czterech osób z woj. śląskiego, czterech osób z woj. warmińsko-mazurskiego, trzech osób z woj. podlaskiego, trzech osób z woj. świętokrzyskiego, trzech osób z woj. pomorskiego oraz dwóch osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

W porannym przekazie z MZ nie ma informacji o nowych ofiarach śmiertelnych.

Aktualny bilans epidemii w Polsce to 1244 przypadki i 16 zgonów. Poniżej informujemy o szczegółach nowych przypadków.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

1481
2868
5276
532
2764
469
1694
481
1453
5348
744
376
776
2285
1268
2
1147

Szczegóły nowych przypadków - Śląsk

"W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy mężczyzna z powiatu myszkowskiego. Stan jego zdrowia lekarze określają jako średni. Mieszkaniec zakaził się od osoby chorej z najbliższego otoczenia" - rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Reklama

Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych chorzowskiego szpitala w swoim domu może leczyć mieszkaniec w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wirusem.

Z wyraźnymi objawami zakażenia do szpitala w Częstochowie trafiła kobieta w sile wieku. "Z kolei dzięki dobremu stanowi zdrowia i bez dokuczliwych objawów koronawirusa, w izolacji domowej pozostał mężczyzna. Oboje mieli kontakt z osobą zakażoną" - poinformowała rzeczniczka wojewody.

Pomorze

Koronawirusa wykryto u dwóch kobiet z powiatu gdańskiego i wejherowskiego oraz mężczyzny mieszkającego w powiecie wejherowskim - przekazał Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak.

Są to osoby młode oraz w sile wieku. Wszyscy są w dobrym stanie. Czekają na konsultację lekarską.

Podlasie

O kolejnych przypadkach koronawirusa w Podlaskiem we wspólnym komunikacie poinformował wojewoda podlaski i wojewódzki inspektor sanitarny.

Dodatni wynik na obecność tego patogenu potwierdzono u dwóch osób z powiatu łomżyńskiego. To mężczyzna w sile wieku, który - jak napisano w komunikacie - "zgodnie z zaleceniem lekarza jest w kwarantannie domowej". Druga osoba z tego powiatu zakażona koronawirusem to starsza kobieta, "która również ze względu na dobry stan zdrowia jest w kwarantannie domowej" - podano w komunikacie.

Trzeci przypadek dotyczy starszego mężczyzny z Białegostoku, który jest hospitalizowany w szpitalu MSWiA w Białymstoku.

"Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie prywatności wszystkich osób" - napisano w komunikacie.

Wielkopolska

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u kobiety w średnim wieku z powiatu poznańskiego, która w dobrym stanie przebywa w domu. Miała ona kontakt z osobą zakażoną.

Kolejny przypadek to kobieta w średnim wieku z powiatu wolsztyńskiego, która także w dobrym stanie przebywa w domu i również miała kontakt wcześniej z osobą zakażoną.

Wśród osób, u których potwierdzono zakażenie, są także dwie osoby z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego - dziecko oraz młoda kobieta. Oboje w dobrym stanie przebywają w domach i mieli wcześniej kontakt z osobą zakażoną.

Warmia i Mazury

Zdiagnozowane osoby to chłopiec z powiatu braniewskiego, starsza kobieta z powiatu kętrzyńskiego oraz kobieta i mężczyzna w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego. Stan wszystkich jest dobry - podały służby wojewody.

Jedna z tych osób wróciła z Niemiec, a pozostali chorzy zakazili się lokalnie. Jedna z osób jest hospitalizowana.

Świętokrzyskie

Leszek Lepiarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej potwierdził, że jedną z zakażonych jest pielęgniarka pracująca w jego lecznicy. Dodał, że jej stan jest dobry, kobieta została objęta kwarantanną domową. Dyrektor zaznaczył, że chora nie pracowała na oddziale neurologii, gdzie od środy potwierdzono zakażenie u siedmiu osób: pięciu pacjentów, z których jeden zmarł, oraz dwóch pielęgniarek.

"Weryfikujemy, które osoby mogły mieć z nią styczność. Jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach. Badania zostały wykonane u kilkunastu osób, wyników możemy się spodziewać wieczorem" - powiedział dyrektor.

Oprócz pielęgniarki ze Skarżyska-Kamiennej zakażenie potwierdzono u dwóch mężczyzn. "To starszy mieszkaniec powiatu starachowickiego oraz młody mężczyzna z powiatu kieleckiego" - poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego. 

Kujawsko-pomorskie

Koronawirusa stwierdzono u dwóch mężczyzn w średnim wieku z Bydgoszczy, którzy wrócili z zagranicy. Obaj byli poddani kwarantannie, ale zostali przewiezieni do Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Ich stan jest dobry.

Ładowanie...

Pierwszy przypadek w kraju 4 marca

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje