Reklama

Reklama

15 kwietnia uczniowie wracają do zdalnej nauki

W środę, 15 kwietnia, uczniowie wracają do zdalnej nauki. Od 9 kwietnia mieli przerwę świąteczną. Przed Wielkanocą rząd ogłosił przełożenie egzaminów i przedłużenie przerwy w szkołach do 26 kwietnia.

Jeszcze przed świętami premier Mateusz Morawiecki powiedział, że egzamin ósmoklasisty i matury są przełożone na czerwiec. "Co najmniej na trzy tygodnie wcześniej poinformujemy dokładnie o egzaminach" - mówił premier.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski przed świętami na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia powiedział, że możliwe jest dokończenie edukacji w tym roku szkolnym w formie zdalnej. "Możliwe jest dokończenie edukacji tylko i wyłącznie w formie zdalnej. Funkcjonują w tej chwili przepisy, które umożliwiają nauczycielom nie tylko wystawianie ocen, ale i klasyfikowanie uczniów, i tak będzie chociażby w przypadku uczniów, którzy w tym roku zdają maturę" - wyjaśnił.

Przerwa w szkołach trwa od 12 marca.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy