Reklama

Reklama

12 kolejnych ofiar koronawirusa w Polsce. Kim są?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek w popołudniowym komunikacie o śmierci kolejnych 12 osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Większość miała choroby współistniejące. Tym samym bilans ofiar śmiertelnych w kraju wzrósł do 263.

Po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach koronawirusa i 12 zgonach. Obecnie liczba zakażonych SARS-CoV-2 wynosi 7202, a zmarłych - 263.

Kim są ofiary śmiertelne?

W szpitalu jednoimiennym zakaźnym w Grudziądzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zmarł 70-letni mężczyzna. Rzeczniczka prasowa placówki, Izabela Hirsch-Lewandowska, poinformowała, że pacjent miał choroby współistniejące. "70-letni mężczyzna był hospitalizowany w naszej placówce od 2 kwietnia. Przetransportowano go do naszej lecznicy ze szpitala w Toruniu" - przekazała.

Reklama

W Wielkopolsce, w poznańskim szpitalu zakaźnym, zmarły dwie kobiety - w wieku 73 i 82 lat. Obie pochodziły z powiatu krotoszyńskiego.

Na Śląsku zmarły trzy kolejne osoby z koronawirusem. "W szpitalu w Raciborzu zmarli: 98-letnia kobieta z Sosnowca i 66-letni mężczyzna z powiatu lublinieckiego, a w szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 86 lat z Sosnowca" - podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

Jak poinformował sanepid, minionej doby odnotowano też trzy zgony w powiecie radomskim, na Mazowszu. To dwaj mężczyźni w wieku 42 i 81 lat oraz 82-letnia kobieta, którzy byli hospitalizowani w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Z powiatu pruszkowskiego zmarły z kolei dwie osoby: to 94-letnia kobieta hospitalizowana w Szpitalu MSWiA oraz 83-letni mężczyzna, przebywający w DPS "Biały Bez" Rusiec, mający chorobę współistniejącą. 

Z powiatu nowodworskiego zmarł 86-letni mężczyzna hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Warszawie, również mający chorobę współistniejącą.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy