Reklama

Reklama

Żona prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro ma koronawirusa

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro był zakażony i wyzdrowiał, teraz koronawirusa ma jego żona Michelle - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. O zakażeniu poinformował także jeden z ministrów w jego rządzie Marcos Pontes.

Przypomnijmy, że Bolsonaro poinformował w ubiegłym tygodniu, iż wynik jego ostatniego testu jest negatywny. Oficjalne oświadczenie kancelarii prezydenta, które pojawiło się w czwartek, wskazuje jednak, że koronawirusa stwierdzono u jego żony.

"Pierwsza dama w czwartek uzyskała wynik pozytywny na COVID-19. Jej stan zdrowia jest dobry. Będzie podlegać ustalonej procedurze" - napisano.

O zakażeniu koronawirusem poinformował też na Facebooku Marcos Pontes, minister nauki i technologii. To już piąty członek rządu z wykrytym koronawirusem.

Reklama

Również w czwartek brazylijscy biskupi katoliccy opublikowali "List pasterski do ludu Bożego", w którym oskarżyli prezydenta Bolsonaro i jego rząd o "całkowitą niezdolność i nieumiejętność stawienia czoła kryzysowi, jaki stanowi pandemia COVID-19".

"Brazylia przeżywa jeden z najcięższych okresów w swej historii - bezprecedensowy kryzys zdrowotny i przygnębiające załamanie gospodarki, którym towarzyszy napięcie. Wszystko to podkopuje fundamenty naszej republiki" - napisali biskupi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama