Reklama

Reklama

Znaczący wzrost zachorowań w Hiszpanii. "Konieczna zmiana nawyków"

W Hiszpanii odnotowano największy dobowy wzrost zachorowań od maja. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 2789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Portugalii w tym samym okresie liczba wykrytych przypadków wzrosła o 255.

Reklama

Jak podał w czwartek szef resortu zdrowia Salvador Illa, podczas ostatniej doby liczba potwierdzonych przez hiszpańskie służby medyczne przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wzrosła z 282 641 do 285 430. 

Reklama

"Znaczący wzrost przypadków zachorowań na COVID-19 ma związek z licznie organizowanymi w ostatnim czasie spotkaniami w gronie rodzinnym, zabawami, a także wydarzeniami o charakterze rozrywkowym" - tłumaczył Illa.

"Konieczna natychmiastowa zmiana nawyków"

Minister podkreślił, że aby zahamować nasilającą się epidemię, konieczna jest natychmiastowa zmiana nawyków u mieszkańców Hiszpanii, w tym ograniczenie przez nich grona spotykanych w ciągu dnia osób.

Podczas ostatnich 24 godzin ministerstwo zdrowia Hiszpanii zanotowało dwa nowe zgony na COVID-19, a łączna liczba ofiar śmiertelnych choroby wynosi już w tym kraju 28 443. 

Portugalia znosi kolejne obostrzenia

Dwa nowe przypadki śmiertelne zanotowano pomiędzy środą a czwartkiem także w Portugalii, gdzie w sumie na COVID-19 zmarło już 1727 osób.

W trakcie czwartkowej konferencji prasowej w Lizbonie Graca Freitas z ministerstwa zdrowia wskazała na nieznaczny wzrost dynamiki zachorowań. Odnotowała, że podczas ostatniej doby potwierdzono 255 nowych infekcji, a łączna liczba zakażeń doszła do 50 868.

W czwartek rząd Portugalii ogłosił, że w związku ze stosunkowo niską liczbą zakażeń w kraju, przywrócona zostanie praca zamkniętych od marca barów oraz dyskotek. Działalność tych placówek ma podlegać jednak licznym restrykcjom oraz kontrolom. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama