Reklama

Reklama

Zmiana trendu w Niemczech. "Liczby zachęcające"

- Liczby spadają mocno i zachęcająco - przyznał niemiecki minister zdrowia Jens Spahn podczas piątkowej konferencji prasowej poświęconej sytuacji epidemicznej w Niemczech. - Możliwe, że siedmiodniowa zapadalność spadnie poniżej poziomu 60 w ten weekend - dodał.

- Środki działają - powiedział Lothar Wieler o obowiązujących w Niemczech ograniczeniach pandemicznych. Tzw. siedmiodniowa zapadalność czyli liczba nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni nadal spada i wynosi w piątek 62,2.

- Sytuacja stabilizuje się na wielu oddziałach intensywnej terapii, ale nadal jest napięta - powiedział Wieler - I niestety, bardzo wielu ludzi nadal umiera w związku z COVID-19.

Lothar Wieler odniósł się również do pojawiających się mutacji z zagranicy, które mogłyby mieć negatywny wpływ na wskaźnik zakażeń, gdyby zbyt szybko zdecydowano o złagodzeniach lockdownu. Zwrócił też uwagę, że obecne środki działają nie tylko na koronawirusa, ale także generalnie na choroby zakaźne. To "prawdziwy plus" w czasach pandemii. Przede wszystkim w Niemczech i na świecie jest znacznie mniej przypadków grypy. Zwykle w Niemczech rejestruje się tysiące przypadków tygodniowo, obecnie jest ich najwyżej od 20 do 30.

Reklama

Minister zdrowia: Zima była ciężka 

Minister zdrowia Jens Spahn powiedział, że zima była ciężka - i że wszyscy chcą wrócić do normy. - Liczby spadają mocno i zachęcająco - stwierdził. Możliwe, że siedmiodniowa zapadalność spadnie poniżej poziomu 60 w ten weekend. Niemniej jednak wskaźnik infekcji jest nadal zbyt wysoki, a pojawiające się nowe warianty wirusa są zbyt niebezpieczne, aby umożliwić już teraz poluzowanie ograniczeń. - Jeśli otworzymy się teraz, przegramy nasz sukces - powiedział Spahn. 

Lepiej teraz wytrzymać, niż ryzykować. Chodzi przede wszystkim o dalsze chronienie systemu opieki zdrowotnej przed przeciążeniem.

W Niemczech w ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 9860 nowych zakażeń koronawirusem, poinformował w piątek Instytut Roberta Kocha (RKI). Łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Niemczech od początku pandemii wzrosła tym samym do 2 320 093. Według RKI, w ciągu 24 godzin odnotowano również 556 zgonów związanych z zakażeniami koronawirusami. Tym samym łączna liczba odnotowanych zgonów spowodowanych przez koronawirusa w Niemczech wzrosła do 64 191. RKI szacuje liczbę osób wyleczonych z zakażenia na około 2,1 mln.

W środę rząd federalny i rządy krajów związkowych zdecydowały o przedłużeniu lockdownu w Niemczech do 7 marca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy