Reklama

Reklama

Złota medalistka zachorowała na COVID-19. Mimo przyjęcia dwóch dawek szczepionki

Australijska pływaczka Madison Wilson, która na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobyła złoty medal, zachorowała na COVID-19. Sportsmenka była w pełni zaszczepiona, a zakażenie wykryto na zawodach Międzynarodowej Ligi Pływackiej we Włoszech. Zawodniczka przebywa w szpitalu w Neapolu.

Mistrzyni olimpijska z Tokio, australijska pływaczka Madison Wilson, została przewieziona do szpitala w Neapolu z powodu wykrycia u niej COVID-19. Zawodniczka zachorowała mimo, że była w pełni zaszczepiona.

"Mimo że jestem podwójnie zaszczepiona i podjęłam odpowiednie środki ostrożności, to jednak złapałam wirusa. Kilka ostatnich miesięcy było szalonych i myślę, że wyczerpanie fizyczne i psychiczne mogło sprawić, że stałam się bardziej podatna na zakażenie" - napisała Wilson na swoim koncie na Instagramie.

Australijski Komitet Olimpijski: Wszystkie testy na Covid-19 negatywne

"Jestem bardzo nieszczęśliwa, ale wierzę w to, że to będzie wielka pobudka" - napisała sportsmenka zamieszczając zdjęcie z włoskiego szpitala. "Covid to poważna sprawa, a kiedy nadchodzi, bardzo mocno uderza. Byłabym głupia, gdybym powiedziała, że się nie bałam" - dodała Australijka.

Reklama

27-letnia pływaczka, która zdobyła na igrzyskach w Tokio złoty i brązowy medal w sztafetach, pojechała do Włoch na zawody International Swimming League.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy