Reklama

Reklama

Zaszczepiono ich AstraZenecą. Wystąpiły "nietypowe objawy"

Zaszczepienie preparatem AstraZeneca trzej pracownicy norweskiej służby zdrowia są leczeni w szpitalu z powodu "nietypowych objawów" - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia.

Jak informuje Reuters, u osób tych występuje m.in. krwawienie, zakrzepy i niski poziom płytek krwi.

- Nie wiemy, czy przypadki mają związek ze szczepionką - powiedział Sigurd Hortemo, lekarz Norweskiej Agencji Leków na konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z Norweskim Instytutem Zdrowia Publicznego.

Jak przekazano, osoby mają mniej niż 50 lat i występują u nich "bardzo nietypowe objawy: krwawienie, skrzepy krwi i niska liczba płytek krwi. 

W tych krajach wstrzymano szczepienia AstraZenecą

Po stwierdzeniu przypadków powstawania zakrzepów krwi u niewielkiego odsetka zaszczepionych preparatem AstraZeneki pojawiły się o obawy o bezpieczeństwo stosowania tego produktu. Koncern zapewnia, że bezpieczeństwo jej szczepionki jest weryfikowane w ramach kontynuowanych badań klinicznych.

Reklama

Szczepienia przeciw COVID-19 produktem AstraZeneki wstrzymano m.in. w Norwegii, Danii, Austrii, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Luksemburgu, we Włoszech, a także w Tajlandii. Inne kraje, m.in. Francja i Szwecja, nie zdecydowały się na taki krok, oceniając, że nie ma obecnie wystarczających powodów, aby zaprzestać szczepień.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy