Reklama

Reklama

Zakażenia brytyjską mutacją koronawirusa w szpitalu w Berlinie. Kwarantanna

U 20 pacjentów i pracowników kliniki Humboldta w Berlinie wykryto nowy, bardziej zakaźny szczep koronawirusa. Cały szpital objęto kwarantanną - poinformowały w sobotę wieczorem niemieckie władze sanitarne.

Chodzi o wykryty w Wielkiej Brytanii i szybko rozprzestrzeniający się na całym świecie nowy szczep koronawirusa B.1.1.7.

Reklama

Decyzją władz cały szpital został objęty kwarantanną i nie przyjmuje nowych pacjentów, także w nagłych przypadkach. Kierowani są oni do innych placówek.

Rzeczniczka grupy Vivantes, do której należy berlińska klinika Humboldta, powiedziała, że prawdopodobnie w najbliższych dniach liczba zakażonych nowym szczepem koronawirusa pacjentów i pracowników szpitala jeszcze wzrośnie.

Najnowsze dane

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 12 257 nowych zakażeń koronawirusem i 349 kolejnych zgonów - poinformował w niedzielę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Dzień wcześniej RKI informował o ponad 16 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem i 879 zgonach.

Od początku pandemii w Niemczech zdiagnozowano 2 134 936 infekcji. Na COVID-19 zmarło do tej pory 51 870 osób. Około 1 807 500 wyzdrowiało.

Lockdown do 14 lutego

Wobec utrzymującego się wysokiego poziomu zakażeń i zgonów kanclerz Angela Merkel i premierzy niemieckich krajów związkowych podjęli w tym tygodniu decyzję o przedłużeniu do 14 lutego obowiązującego obecnie twardego lockdownu i wprowadzeniu nowych ograniczeń. Zamknięte pozostaną m.in. szkoły i przedszkola, restauracje i puby, teatry i opery, a także duża część placówek handlu detalicznego, z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek.

Merkel ostrzegła, że wobec ryzyka rozprzestrzeniania się nowych mutacji koronawirusa Niemcy nie wykluczają przywrócenia kontroli na swych granicach z krajami UE. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje