Reklama

Reklama

Zakażeni koronawirusem chcą odszkodowania od kurortu w Tyrolu

Co najmniej 1000 osób poszkodowanych przez koronawirusa zdecydowało się dołączyć do pozwu przeciwko władzom kurortu narciarskiego Ischgl w austriackim Tyrolu z uwagi na nieadekwatną reakcję na pandemię - ogłosił prawnik i obrońca praw konsumentów Peter Kolba.

Jak podaje niemiecka agencja dpa, Peter Kolba zapowiedział złożenie pozwu przeciwko władzom Ischgl pod koniec września. Dodał, że aż sześć tys. osób - zakażonych wirusem, a także krewnych zmarłych na COVID-19 - zgłosiło się do niego w tej sprawie, z czego już tysiąc zdecydowało się dołączyć do pozwu.

Prawnik będzie domagać się odszkodowań w wysokości do 100 tys. euro od poszkodowanej osoby. Kolba zarzuca władzom miejscowości, że zareagowały za późno i nieskutecznie na szerzącego się koronawirusa. 

W efekcie narciarski kurort był jednym z głównych ognisk pandemii w całej Europie, z którego SARS-CoV-2 rozniósł się do 45 krajów.

Reklama

Niezależnie od wyników procesu Ischgl już teraz przygotowuje się na sezon narciarski w warunkach pandemii. Jak pisze dpa, goście hoteli będą musieli przed zameldowaniem pokazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa lub poddać się badaniu. Testy będą przeprowadzane również wśród pracowników.

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy