Reklama

Reklama

Wzrost zakażeń w Niemczech. Najnowszy bilans

W ciągu ostatniej doby w Niemczech potwierdzono 6868 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W tym samym czasie z powodu COVID-19 zmarło 47 osób - poinformował we wtorek nad ranem berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Dane opublikowane we wtorek są wyższe niż te zaprezentowane w przeddzień, gdy w Niemczech zarejestrowano 4325 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 12 zgonów. Poniedziałkowe szacunki odnosiły się do weekendu, gdy przeprowadza się mniej testów. 

W sobotę, gdy przedstawiono dane za piątek, liczba nowych zakażeń była rekordowo wysoka i wynosiła 7830 przypadków. 

Całkowita liczba zakażeń w Niemczech od początku epidemii obejmuje 373 167 infekcji. Z powodu COVID-19 zmarło łącznie 9836 osób.

Całkowita blokada jednego powiatu

Od wtorku po raz pierwszy od kwietnia w Niemczech znowu zacznie obowiązywać całkowita blokada, ale tym razem będzie dotyczyć tylko powiatu Berchtesgadener Land w Bawarii. 

Reklama

Mieszkańcy tego powiatu mają zakaz opuszczania swych domów bez ważnej przyczyny przez dwa tygodnie. Współczynnik zakażeń w powiecie Berchtesgadener Land wynosi 272,8 na 100 tys. mieszkańców i jest najwyższy w Niemczech. W powiecie mieszka łącznie 106 tys. ludzi.

Gwałtowny wzrost zakażeń

W ostatnich tygodniach w Niemczech liczba infekcji gwałtownie rośnie. W tej sytuacji władze starają się wprowadzać nowe restrykcje, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, ale przyjmowane jest to z dużymi oporami. 

Kanclerz Angela Merkel zaapelowała do rodaków w sobotę, by ograniczyli podróże i kontakty społeczne. 

Władzom niemieckich landów, które naradzały się w weekend w sprawie zaostrzenia restrykcji, nie udało się jednak wypracować wspólnego stanowiska - zaznacza Reuters i przypomina, że w wielu regionach sądu odrzuciły jako niezgodny z prawem zakaz zatrzymywania się w hotelach dla mieszkańców obszarów z wysokim wskaźnikiem zakażeń. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje