Reklama

Reklama

Wzrost infekcji koronawirusem na świecie w ciągu tygodnia. WHO alarmuje

Liczba infekcji koronawirusem na świecie w ciągu ostatniego tygodnia zwiększyła się o 11 proc. w porównaniu z poprzednim takim okresem - podała w środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Za ponad połowę wszystkich nowych infekcji odpowiada Europa.

Z przedstawionych danych WHO wynika, że w okresie 20-26 grudnia liczba odnotowanych nowych przypadków SARS-CoV-2 na świecie wyniosła prawie 5 mln. Europa odpowiadała za ponad połowę wszystkich nowych infekcji - ponad 2,8 mln, jednak największy wzrost w liczbie zakażeń zarejestrowano w obu Ameryce Północnej i Ameryce Południowej - pisze agencja AP.

Koronawirus. Omikron dominujący w Wielkiej Brytanii i USA

W cotygodniowym przeglądzie WHO przekazała również, że "ogólne ryzyko jakie niesie za sobą nowy wariant koronawirusa Omikron, jest wciąż bardzo wysokie". Podkreślono, że Omikron w niektórych państwach już stał się wariantem dominującym, np. w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) informowały, że we wtorek w USA Omikron odpowiadał za 58,6 proc. wszystkich zakażeń w tym kraju.

Reklama

Na środowej konferencji WHO odnotowano także spadek globalnej liczby zgonów związanych z COVID-19.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje