Reklama

Wojsko pomoże w walce z COVID-19. Chodzi o wyszukiwaniu potencjalnie zakażonych

Portugalska armia ma pomóc w analizie danych osób, które w ostatnich dniach miały bezpośrednią styczność z zakażonymi koronawirusem - podał w poniedziałek dziennik “Inevitavel". Lizbońska gazeta wskazała, że nagła prośba rządu o wsparcie ze strony armii wynika z szybko rosnącej liczby infekcji koronawirusem.

Portugalscy żołnierze włączą się w walkę z COVID-19 wobec nasilającej się kolejnej fali epidemii - podał w poniedziałek dziennik “Inevitavel". Będą oni pomagać władzom medycznym w wyszukiwaniu osób, które miały kontakt z kimś chorym, oraz w informowaniu ich, że mogą być zakażone.

Zajmujący się tym zespół składał się dotychczas z cywilów zatrudnionych przez resort zdrowia.

Rosnąca liczba zakażeń w Portugalii

Lizbońska gazeta wskazała, że nagła prośba rządu o wsparcie ze strony armii wynika z szybko rosnącej liczby infekcji koronawirusem. Według resortu zdrowia pandemia ma to związek z rozprzestrzenianiem się Omikronu, nowego wariantu koronawirusa SARS-CoV-2.

Ministerstwo zdrowia szacuje, że do czwartku Omikron będzie odpowiadać za ponad 90 proc. nowych zakażeń. Przed świętami stanowił ponad połowę z nich.

Reklama

Resort wskazał, że po świątecznym weekendzie wzrosła liczba wykrytych infekcji. W niedzielę przekraczały one dobowy poziom 3 tys., podczas gdy w poniedziałek było to 6,3 tys.

Podczas ostatniej doby w Portugalii zmarło 16 chorych z Covid-19. Średnia dzienna zgonów na tę chorobę wyniosła w ciągu ostatnich siedmiu dni 13 przypadków.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Portugalia | wojsko | Pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy