Reklama

Reklama

Włoskie media: Stan wyjątkowy w kraju będzie przedłużony

Wprowadzony z powodu pandemii stan wyjątkowy w kraju ma zostać przedłużony do końca marca przyszłego roku - informuje włoska prasa powołując się na rządowe źródła. Decyzja w tym temacie ma zapaść niebawem.

Stan wyjątkowy obowiązuje na razie do końca tego roku.  Został wprowadzony najwcześniej w Europie, w styczniu 2020 roku po wykryciu w Rzymie dwóch przypadków koronawirusa u turystów, przybyłych do Włoch z chińskiego miasta Wuhan, epicentrum epidemii.

W wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera" wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri podkreślił, że przedłużenie obowiązujących przepisów jest konieczne z powodu czwartej fali zakażeń i wzrostu liczby zajętych łóżek w szpitalach.

Czwarta fala we Włoszech. Winna Delta nie Omikron

"To krótkie przedłużenie, ale niezbędne i to mimo że sytuacja u nas jest lepsza niż w innych krajach europejskich" - wyjaśnił.  "Niestety - dodał - widzimy, że zakażenia rosną".

Wiceminister zaznaczył, że obecna czwarta fala spowodowana jest nie przez nowy wariant Omikron, ale niemal całkowicie przez Deltę

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy