Reklama

Reklama

Włoski Instytut Zdrowia: Niewielka część zmarłych na COVID-19 nie miała innych chorób

Cztery proc. osób zakażonych koronawirusem, które zmarły we Włoszech, nie miało innych, współistniejących chorób - ustalił krajowy Instytut Zdrowia. W ogłoszonym w poniedziałek (25 maja) raporcie podkreślono, że jeden procent zmarłych to osoby poniżej 50 lat.

U niemal wszystkich osób, które zmarły na COVID-19, stwierdzono średnio co najmniej trzy inne chroniczne schorzenia.

Średnia wieku zmarłych we Włoszech to 80 lat.

Dane zawarto w dokumencie Instytutu, sporządzonym na podstawie analizy medycznej próbki przypadków zgonów, zanotowanych w ciągu trzech miesięcy.

Kobiety stanowią 40 procent osób, które zmarły po zakażeniu koronawirusem.

Na podstawie historii chorób ustalono, że jednym z głównych czynników ryzyka jest nadciśnienie. Zdecydowana większość pacjentów miała też choroby serca, nerek, cukrzycę, cierpiała z powodu otyłości.

Reklama

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy