Reklama

Reklama

Włosi otworzyli lokale. Rekordowe wpływy po złagodzeniu obostrzeń

W sobotę w restauracjach w Rzymie odnotowano rekordowe wpływy w wysokości siedmiu mln euro. Był to pierwszy po wielu tygodniach weekend, gdy możliwa była obsługa klientów przy stolikach.

"Rzymski sektor restauracyjny osiągnął rezultaty powyżej wszelkich oczekiwań" - podkreśliła federacja branży gastronomicznej w wydanym w niedzielę komunikacie.

Złagodzone restrykcje

Reklama

Była to pierwsza od tygodni sobota, gdy restauracje mogły do godz. 18 serwować posiłki przy stolikach. Ostatnio w Wiecznym Mieście, podobnie jak na znacznym obszarze Włoch, dozwolona była tylko sprzedaż na wynos i dostawa do domu. Restrykcje w większości regionów zostały złagodzone 1 lutego.

W analizie zaznacza się, że osiągnięte w sobotę wyniki są "zdecydowanie zachęcające". Teraz według branży należy przy przestrzeganiu wszelkich reguł sanitarnych przedłużyć obsługę przy stolikach do godz. 22. Byłby to, jak zapewniono, "istotny bodziec dla odrodzenia ekonomicznego stolicy".

Kolejki przed lokalami

Według federacji potrzebne jest zacieśnienie współpracy między właścicielami lokali gastronomicznych a siłami porządkowymi, by unikać tłumów.

W sobotę pełne były zarówno restauracje w centrum Rzymu, jak i w nadmorskich miejscowościach. Do wielu lokali ustawiały się kolejki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje