Reklama

Reklama

Włosi mogą starać się o cyfrowy "zielony paszport"

Premier Włoch Mario Draghi w czwartek podpisał dekret o wprowadzeniu paszportu umożliwiającego ludziom dostęp do wydarzeń i obiektów w kraju, a także podróże krajowe i zagraniczne. Oznacza to, że mieszkańcy Włochy mogą już skorzystać z portalu internetowego, aby starać się o cyfrowy "zielony paszport".

Mieszkańcy Włochy mogą już skorzystać z portalu internetowego, aby starać się o cyfrowy "zielony paszport" potwierdzający, że zostali zaszczepieni, przetestowani lub wyzdrowieli z COVID-19, zanim program wejdzie w życie w całej Unii Europejskiej 1 lipca, podała w czwartek Ansa.

Odpowiednia strona internetowa włoskiego rządu została uruchomiona w czwartek, umożliwiając złożenie wniosku o paszport on line pod adresem www.dgc.gov.it.

Nowe paszporty są bezpłatne

Premier Włoch Mario Draghi w czwartek podpisał dekret o wprowadzeniu paszportu umożliwiającego ludziom dostęp do wydarzeń i obiektów w kraju, a także podróże krajowe i zagraniczne.

Reklama

Nowe paszporty są bezpłatne, zawierają możliwy do zeskanowania kod QR i są dostępne w językach: włoskim, angielskim, francuskim lub niemieckim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy