Reklama

Reklama

Włoscy badacze: Wśród zaszczepionych umierają tylko osoby po osiemdziesiątce i schorowane

Badania Narodowego Instytutu Zdrowia we Włoszech wykazały, że "osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 na ogół nie umierają z powodu tego zakażenia, wyjątkiem są ludzie zaawansowanie wiekiem i schorowani, po osiemdziesiątce". Wymieniono pięć chorób, które najczęściej przyczyniają się do śmierci zaszczepionych na koronawirusa.

Raport włoskich specjalistów dotyczący zgonów na COVID-19 ujawnił, że spośród osób zaszczepionych dotychczas umierali na tę chorobę niemal wyłącznie seniorzy średnio w wieku 85 lat, cierpiący na ogół na pięć chorób przewlekłych. Najczęściej były to takie schorzenia współistniejące jak choroby sercowo-naczyniowe, nowotwory i demencja. Wśród niezaszczepionych również najczęściej umierali ludzie starsi, ale ich średnia wieku była niższa i wynosiła 78 lat.

Badania nad szczepieniem dzieci

Reuters informuje, że w okresie od 1 lutego do 5 października przeanalizowane dane 38 tys. osób niezaszczepionych, 2 130 tych, którzy otrzymali jedna dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 oraz 1 440 osób w pełni zaszczepionych.

Reklama

We Włoszech zaszczepiono dotąd 80 proc. populacji w wieku co najmniej 12 lat, czyli wśród osób, u których dopuszczono użycie szczepionki przeciwko COVID-19. Trwają wciąż badania nad bezpieczeństwem i skutecznością tych szczepień wśród dzieci w wieku 5-12 lat; ich wyniki będą znane za kilka miesięcy. 

Czytaj także: Włochy: Eksperci pozytywnie oceniają wprowadzenie wymogu przepustki sanitarnej w pracy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje