Reklama

Reklama

Włochy: Zaszczepiono ją czterema dawkami Pfizera na raz. Kobieta pije 7 litrów wody dziennie

Młoda kobieta z Toskanii, która omyłkowo została zaszczepiona czterema dawkami preparatu firmy Pfizer/BioNTech przeciwko COVID-19, pije 7 litrów wody dziennie i nadal jest odwodniona. Początkowo informowano, że dawek otrzymała sześć, ale potem personel lekarski ustalił, że było ich o dwie mniej.

Do błędu doszło w szpitalu we włoskim mieście Massa, gdzie 23-letnia absolwentka psychologii klinicznej, obecnie na stażu, otrzymała większość zawartości fiolki ze szczepionką zamiast jednej dawki.

Personel medyczny natychmiast zorientował się, że się pomylił i zatrzymał kobietę na obserwacji. Nie stwierdzono u niej poważnych skutków ubocznych przedawkowania szczepionki i została wypisana do domu.

Po kilku dniach okazało się, że młoda Włoszka pije 7 litrów wody na dobę i dalej jest odwodniona. Lekarze i eksperci mają odpowiedzieć na pytanie, czy to jest właśnie skutek czterech dawek. Kobieta jest badana.

Reklama

Nie pozwie lekarza

Przypadkiem tym, o którym informowały media, zajął się znany wirusolog profesor Fabrizio Pregliasco - podał dziennnik “Il Messaggero".

Według jednej z z hipotez specjalistów przedawkowanie preparatu może doprowadzić do tego, że organizm w ogóle nie wytworzy przeciwciał , a zatem szczepienie trzeba będzie powtórzyć.

Kobieta postanowiła nie kierować pozwu przeciwko pielęgniarce i lekarzowi, którzy ją zaszczepili. Nie wyklucza natomiast wejścia na drogę sądową przeciwko szpitalowi, jeśli okazałoby sie, że skutki przedawkowania są poważne.

Zdaniem profesora Pregliasco tak wysokiego ryzyka nie ma.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy