Reklama

Reklama

Włochy: Tłumy turystów w Wenecji. Przepełnione parkingi

W drugi weekend złagodzonych restrykcji we Włoszech Wenecja została oblężona przez turystów. Zwiedzający opanowali w sobotę historyczne centrum. Media zapewniają jednak, że turyści nie tworzą skupisk niebezpiecznych dla sytuacji epidemicznej.

Do Wenecji po długim okresie obostrzeń sanitarnych, spowodowanych pandemią koronawirusa, błyskawicznie powrócili turyści; na razie w zdecydowanej większości Włosi, bo ruch turystyczny z zagranicą jest nadal ograniczony obowiązkiem kwarantanny po przyjeździe do Italii.

Z całego regionu Wenecja Euganejska oraz innych części kraju przyjechały tysiące zwiedzających. Najwięcej przybyło do głównych atrakcji turystycznych miasta, przede wszystkim na plac Świętego Marka czy w rejon miasta Rialto. Przepełnione zostały wszystkie parkingi w rejonie miasta. Media informują, że nie doszło do niebezpiecznych w pandemii skupisk ludzi.

Reklama

Władze miejskie wprowadziły specjalne przepisy, mające na celu niedopuszczenie do zgromadzeń. Rozporządzenie przewiduje ograniczanie dostępu do niektórych stref oraz możliwość ich zamknięcia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy