Reklama

Reklama

Włochy: Szczepienia w aptekach od kwietnia

Szczepienia w aptekach? Taki plan od kwietnia jako pierwszy we Włoszech wprowadza Rzym i stołeczny region Lazio - poinformował o tym dziennik "Il Messaggero". To efekt wstępnego porozumienia regionu z 1500 aptekami.

Na mocy umowy, która jest obecnie finalizowana, w przyszłym miesiącu w aptekach w Wiecznym Mieście i okolicach rozpoczną się bezpłatne, jak wszędzie szczepienia osób w wieku od 50 do 55 lat. Celem tej strategii, mającej na celu przyspieszenie szczepień, jest podawanie 12 tysięcy dawek dziennie.

- Opracowujemy szczegóły dokumentu z aptekami w sprawie podawania szczepionki w tej grupie wiekowej dla osób bez komplikacji zdrowotnych. Można będzie zacząć już od kwietnia - powiedział cytowany przez gazetę szef wydziału do spraw służby zdrowia we władzach regionalnych Alessio D’Amato.

Reklama

Wszystko zależy od tempa dostaw szczepionek i dopuszczenia preparatów następnych koncernów najpierw przez europejską, a potem przez włoską Agencję Leków. Obecnie trwa oczekiwania na zatwierdzenie szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jak podkreśla "Il Messaggero", pierwsze fiolki mogłyby dotrzeć do Rzymu właśnie w kwietniu.

Władze Lacjum chcą, wyjaśnia dziennik, być gotowe na moment zwiększenia liczby dostępnych preparatów i dlatego już rozmawiają z organizacjami właścicieli aptek na temat rozszerzenia kampanii szczepień. 

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy programReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy