Reklama

Reklama

Włochy: Sto razy więcej przypadków koronawirusa niż rok temu

Sto razy więcej zakażeń koronawirusem niż w zeszłym roku w tym samym czasie notuje się obecnie we Włoszech - ogłosiła w czwartek krajowa agencja do spraw regionalnych oddziałów służby zdrowia. Jak ponadto obliczono, liczba hospitalizowanych w związku z COVID-19 jest cztery razy wyższa niż na początku lipca 2021 roku. W związku z wzrostami zakażeń lekarze apelują do włoskiego zespołu Maneskin, by odwołał planowany wielki koncert w Rzymie.

Jak powiedział prezes włoskiej agencji Enrico Coscioni, w całym kraju oddziały pogotowia ratunkowego "pękają w szwach z powodu COVID-19". Sytuację ocenił jako "bardzo poważną".

Monitorująca przebieg pandemii fundacja medyczna Gimbe odnotowała, że w ciągu ostatniego tygodnia liczba potwierdzanych przypadków zakażeń wzrosła o 55 procent. Zanotowano ich prawie 600 tysięcy.

Włochy. Najwięcej zakażeń koronawirusem od pięciu miesięcy

W 38 spośród ponad 100 prowincji we Włoszech liczba przypadków koronawirusa na 100 tysięcy mieszkańców wynosi ponad 1000.

Z oficjalnych danych z Włoch wynika, iż w ostatnich dniach zanotowano od 107 tys. do 132 tys. zakażeń SARS-CoV-2 na dobę. Na tyle dużo nie było ich od pięciu miesięcy.

Reklama

Włoscy lekarze nie chcą koncertu Maneskina w Rzymie. "Szaleństwo"

W związku ze wzrostem liczby infekcji we Włoszech, tamtejsi lekarze i eksperci zaapelowali do rodzimej grupy rockowej Maneskin - zwycięzcy zeszłorocznej Eurowizji - by przełożyła zapowiedziany na sobotę wielki koncert w Rzymie.

Takie wydarzenie w "obecnej sytuacji" nazywają "szaleństwem". Na terenie antycznego stadionu Circus Maximus ma zgromadzić się ponad 70 tys. ludzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy