Reklama

Reklama

Włochy: Prawie cztery tysiące niezaszczepionych pielęgniarek i pielęgniarzy zawieszonych

3800 pielęgniarek i pielęgniarzy zostało zawieszonych w obowiązkach we Włoszech. Powodem było to, że odmówili zaszczepienia się przeciw koronawirusowi - poinformowała we wtorek naczelna izba tej grupy zawodowej. Osoby zawieszone stanowią 0,85 procent personelu pielęgniarskiego.

Ogłaszając te dane, Krajowa Izba Pielęgniarek i Pielęgniarzy zastrzegła, że mogą być one niepełne, ponieważ nadesłało je trzy czwarte placówek medycznych.

Koronawirus we Włoszech. Sytuacja w szpitalach

Odnotowano zarazem, że podczas gdy w niektórych przychodniach, klinikach i szpitalach postępowanie wobec niezaszczepionego personelu jest szybkie i zdecydowane, w innych nie ma takiego pośpiechu z powodu kłopotów kadrowych, jakie spowodowałoby odsunięcie tych osób od pracy. To zaś oznacza, podkreśliła Izba, że niektórzy niezaszczepieni nadal pracują, również z powodu opóźnień w przeglądzie dokumentacji szczepień.

Reklama

Obecnie we Włoszech trwają szczepienia trzecią dawką preparatu. Według Izby Pielęgniarek i Pielęgniarzy dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie obowiązku przyjęcia także trzeciej dawki przez medyków.

Czytaj także: WŁOCHY: OGROMNY WZROST ZAKAŻEŃ PO PROTESTACH W TRIEŚCIE

Reklama

Reklama

Reklama