Reklama

Włochy: Ostatni dzień przed lockdownem. Na ulicach tłumy

W poniedziałek w połowie włoskich regionów zostanie wprowadzony trzytygodniowy lockdown. Włosi postanowili wykorzystać ostatnie dni wolności i wylegli do centrów wielkich miast, na plaże i do parków.

W wielu miastach policja interweniowała w miejscach, gdzie tworzyły się skupiska ludzi.

Od poniedziałku w czerwonej strefie objętej lockdownem będzie 10 regionów: Apulia, Kampania, Molise, Lacjum, Marche, Emilia-Romania, Piemont, Lombardia, Wenecja Euganejska, Friuli-Wenecja Julijska i autonomiczna prowincja Trydent. Pozostałe regiony będą w strefie pomarańczowej zaostrzonych restrykcji.

Nie zmieni się sytuacja na Sardynii, która nadal jest białą strefą najłagodniejszych przepisów.

Ponad 20 tys. nowych zakażeń

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że minionej doby zanotowano 264 zgony na COVID-19 i 21 315 nowych zakażeń koronawirusem, ale przy liczbie testów mniejszej o 100 tysięcy niż dzień wcześniej. Wykonano ich 273 tysiące.

Reklama

Liczba zmarłych w związku z COVID-19 wzrosła do 102 145.

Po raz pierwszy od kilku miesięcy liczba chorych na COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii przekroczyła trzy tysiące.

Zaszczepiono 6,6 mln osób

Koronawirusa stwierdzono w ciągu ponad roku u 3,2 mln osób, z których za wyleczone uznano 2,5 mln.

Ostatniej doby zaszczepiono we Włoszech 180 tysięcy osób. Szczepionkę otrzymało dotąd łącznie 6,6 miliona osób. Dwie dawki otrzymały już prawie dwa miliony Włochów.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama