Reklama

Reklama

Włochy: Niezaszczepieni mogą mieć zawieszoną pensję

Włoski Instytut Służby Zdrowia przedstawił najnowsze dane dotyczące wpływu szczepień na wskaźnik śmiertelności z powodu COVID-19. Okazuje się, że ryzyko śmierci jest nawet o 30 proc. większe w przypadku osób niezaszczepionych. Jednocześnie poinformowano, że niezaszczepieni pracownicy szkół nie będą mieli prawa do bezpłatnych testów.

Szczepienia a ryzyko śmierci

Jak zaznaczono w raporcie, w przypadku osób niezaszczepionych w wieku powyżej 80 lat, które się zarażą, ryzyko śmierci jest 20 razy większe niż u tych, którzy są po dwóch dawkach preparatu. Wzrasta ono do 30 razy w grupie 60-79 lat.

Jako zerowe określa się zagrożenie hospitalizacją na intensywnej terapii dla zaszczepionych osób w wieku od 12 do 39 lat.

W raporcie zaznaczono też, że rośnie liczba zakażeń wśród dzieci do lat 9.

Włochy. Nowe zasady w szkołach

Dzień wcześniej poinformowano, że pracownicy szkół we Włoszech, którzy odmówią zaszczepienia się przeciwko COVID-19, nie będą mieli prawa do bezpłatnych testów na obecność koronawirusa. To wynik umowy Ministerstwa Oświaty ze związkami zawodowymi.

Reklama

Zgodnie z nowymi zasadami od nowego roku szkolnego wszyscy pracownicy szkół muszą mieć przepustkę COVID-19. Można ją uzyskać na podstawie szczepienia, wyleczenia z zakażenia lub testu na obecność koronawirusa.

Włochy kontra antyszczepionkowcy

Nauczyciele i pozostali pracownicy personelu szkolnego, którzy nie będą chcieli się zaszczepić, będą musieli wykonywać co kilka dni odpłatne testy.

Zgodnie z rządowym dekretem po pięciu dniach nieobecności pracownika w szkole z powodu braku tzw. Green Pass zawieszona zostanie jego pensja.

Nie ma taryfy ulgowej dla antyszczepionkowców - podkreślają media.

Szacuje się, że obecnie we Włoszech zakażonych jest co najmniej 128 tys. osób.

Czytaj też: Włochy. Pediatrzy alarmują: COVID-19 zabija też dzieci

Włochy: Śmierć polskiego turysty na plaży w Fiumicino

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy