Reklama

Reklama

Włochy: Lekarze udzielili komunii chorym na COVID-19

Lekarze w szpitalu w Prato w Toskanii w środkowych Włoszech rozdali w Wielkanoc komunię swym pacjentem. "Płakałem razem z nimi. Szpitale są miejscem leczenia, ale nie możemy myśleć o oddzieleniu ciała od ducha" - powiedział doktor Filippo Risaliti.

Lekarz, cytowany przez Ansę, podkreślił: "Zdaję sobie sprawę z tego, że w walce z koronawirusem nasz wysiłek jest zbyt skupiony na walce z chorobą fizyczną pacjentów".

Doktor Risaliti roznosił komunię chorym na COVID-19 razem z kilkoma innymi lekarzami na całkowicie zamkniętym oddziale. Wyjaśnił, że z inicjatywą tą wystąpił personel szpitala.

"Po tym, gdy Ojciec Święty udzielił odpustu zupełnego i zauważył, że pracownicy służby zdrowia powinni pełnić rolę pośredników między Kościołem a osobami cierpiącymi, postanowiliśmy, że zaproponujemy, że to my rozniesiemy komunię w Wielkanoc" - dodał lekarz z Prato.

Reklama

Zastrzegł zarazem: "Byliśmy jedyni, którzy mogliśmy to zrobić, biorąc pod uwagę to, że tylko my możemy wejść do tych sal".

Doktor Risaliti powiedział: "W tym momencie trudności lekarze rozumieją rozłąkę pacjentów z ich bliskimi. To osoby osamotnione, cierpiące, nie tylko na ciele, ale i na duszy".

To nadzwyczajne udzielenie komunii zostało zorganizowane dzięki pomocy kapelana szpitala księdza Carlo Bergamaschiego, który skontaktował się z miejscową diecezją i w jej imieniu udzielił im na to zgody.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama