Reklama

Reklama

Włochy: Koncert w ośrodku szczepień w Wenecji

Nie lada niespodzianka czekała na osoby, które przyszły się zaszczepić do jednego z ośrodków w Wenecji. Okazało się, że anonimowo pojawili się tam również członkowie chóru teatru La Fenice, którzy koncertem podziękowali personelowi medycznemu za pracę.

W wielkim ośrodku medycznym śpiewacy wyglądali tak, jak każdy, kto przychodzi na szczepienie: byli w swetrach, dżinsach, kurtkach, w szalikach i w maseczkach.

Podziękowanie dla medyków

Usiedli z innymi czekającymi na trzecią dawkę szczepionki. W samo południe, ku zdumieniu wszystkich obecnych w poczekalni i personelu medycznego, kilkadziesiąt osób wstało nagle ze swoich miejsc i rozpoczęło występ. Członkowie chóru słynnego weneckiego teatru wykonali włoski hymn, a następnie kilka pieśni, w tym słynną "Va, pensiero" Giuseppe Verdiego. Niespodziewany recital w tym wyjątkowym miejscu trwał pół godziny.

Reklama

Śpiewacy przyszli, by w ten sposób wyrazić wdzięczność pracownikom służby zdrowia, pracującym niemal nieprzerwanie od 21 miesięcy.

Na elektronicznej tablicy informacyjnej wskazującej numery osób wywoływanych na szczepienie pojawił się podczas występu napis: "Dziękujemy wam, medycy. La Fenice".

Recital nagrodziło brawami kilkaset osób czekających na szczepienie.Gest, który zapisze się w historii pandemii

Niektórzy po występie naprawdę zaszczepili się; był wśród nich dyrektor teatru Fortunato Ortombina, który przyznał: "To był najbardziej emocjonujący koncert w moim życiu".

- Kiedy nagle ku naszemu zaskoczeniu zabrzmiał hymn w wykonaniu magicznych głosów chóru przeszyły nas dreszcze - podkreślił szef ośrodka szczepień Edgardo Contato. - Nie można sobie wyobrazić bardziej szlachetnych i wzruszających podziękowań - dodał.

- Myślę, że ten nadzwyczajny gest pozostanie w historii pandemii nie tylko w Wenecji i we Włoszech - stwierdził szef regionalnych władz Luca Zaia.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy