Reklama

Reklama

​Włochy: Epidemia koronawirusa wygasa. Alarm z powodu ognisk Delty

Według tygodniowego raportu Instytutu Służby Zdrowia we Włoszech, odnotowano w tym kraju rekordowo niski odsetek zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców - 11. Jednocześnie w raporcie zwraca się uwagę na obecność ognisk zakażeń wariantami SARS-CoV-2, w tym indyjskim Delta o najwyższej zakaźności.

Na stabilnym poziomie utrzymuje się wskaźnik zakaźności koronawirusa: 0,69. Oznacza on wygaszanie epidemii Covid-19.

Liczba przypadków spadła w ciągu ostatniego tygodnia z 16 do 11 na 100 tysięcy mieszkańców, co świadczy o dalszej wyraźnej poprawie sytuacji.

We wszystkich regionach i autonomicznych prowincjach ryzyko zakażenia określa się jako niskie; tylko w Molise oznaczono je jako umiarkowane.

Na oddziałach intensywnej terapii zajętych jest 4 procent łóżek; tam też odnotowano spadek.

Wariant o wysokiej zakaźności

Jednocześnie w raporcie zwraca się uwagę na obecność ognisk zakażeń wariantami SARS-CoV-2, w tym indyjskim Delta o najwyższej zakaźności.

Reklama

W sprawozdaniu eksperci Instytutu Służby Zdrowia podkreślili, że wariant ten doprowadził do nieoczekiwanego wzrostu liczby przypadków zakażeń w krajach, gdzie kampania szczepień jest bardzo zaawansowana. Dlatego, jak zaznaczyli, potrzebne jest skuteczne identyfikowanie ognisk Delty i zakończenie cyklu szczepień, by uniknąć nawrotu pandemii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje