Reklama

Reklama

Włochy: Duży skok zakażeń koronawirusem wśród personelu medycznego

We Włoszech raptownie rośnie liczba zakażeń koronawirusem wśród pracowników służby zdrowia - wynika z danych krajowego Instytutu Służby Zdrowia. W ciągu miesiąca ta liczba wzrosła o prawie 200 proc.

Jak podano w poniedziałek, od połowy października do połowy listopada zakaziło się ponad 2700 medyków. Wcześniej było to średnio 1300 osób miesięcznie, a we wrześniu mniej niż tysiąc. Rośnie zatem liczba zakażeń w grupach zawodowych, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19 na początku roku. 82 proc. obecnie zakażonych to personel pielęgniarski.

Obecnie trwają szczepienia medyków trzecią dawką. Grupy osób zakwalifikowanych do niej są sukcesywnie rozszerzane. W stołecznym regionie Lacjum rozpoczną się w tym tygodniu zapisy na szczepienia trzecią dawką osób w wieku ponad 40 lat. Po dwóch dawkach we Włoszech jest ponad 84 proc. ludności.

Reklama

COVID-19 we Włoszech - ponad 120 tys. zakażonych

Poniedziałkowe dane Ministerstwa Zdrowia to 44 zmarłych na COVID-19 i ponad 5100 następnych zakażeń stwierdzonych w 248 tys. testów. 2 proc. z nich dało wynik pozytywny. W szpitalach przebywa ponad 4200 chorych, w tym 475 na oddziałach intensywnej terapii. Obecnie zakażonych jest ponad 120 tys. osób.

Resort zdrowia w wydanym okólniku zalecił, aby do taksówki wsiadało maksimum dwóch pasażerów, jeśli nie należą do jednej rodziny. Ponadto, jak dodano, należy unikać zajmowania miejsca obok kierowcy.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL