Reklama

Reklama

Włochy: Duża liczba niezarejestrowanych zakażeń koronawirusem

Obecny wysoki wzrost zakażeń koronawirusem we Włoszech charakteryzuje nowe zjawisko - dużą liczbę niezarejestrowanych przypadków - tak tę fazę podsumował w sobotę krajowy Instytut Służby Zdrowia. Minister zdrowia przypomina: kto jest zakażony, musi zostać w domu.

W cotygodniowym raporcie Instytut Służby Zdrowia podkreślił, że ostatnio doszło do silnego wzrostu liczby zakażonych, którzy diagnozują się sami, robią domowe testy i dlatego nie figurują w oficjalnych statystykach.

To zaś oznacza, że ogłaszane każdego dnia dane są mocno zaniżone - przyznał Instytut.

COVID-19 we Włoszech. Minister zdrowia o restrykcjach

Ministerstwo zdrowia zarejestrowało ostatniej doby ponad 55 tysięcy przypadków zakażeń i 51 zgonów. 23 procent wykonywanych testów daje wynik pozytywny, co jest bardzo wysokim wskaźnikiem.

Minister zdrowia Roberto Speranza w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" powiedział, że nie przewiduje się powrotu do zaostrzenia przepisów. Teraz, wyjaśnił, stawia się na poczucie odpowiedzialności jednostek. Przypomniał, że osoby zakażone muszą przebywać w domu. Jak zaznaczył, obowiązek izolacji nie podlega dyskusji.

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ile zakażeń? 

W sobotę polskie Ministerstwo Zdrowia podało, że minionej doby badania potwierdziły 344 zakażenia koronawirusem, w tym 42 ponowne. Zmarło pięć osób z COVID-19. Wykonano 3735 testów w kierunku SARS-CoV-2.

Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 012 979 przypadków. Zmarło 116 417 osób z COVID-19.

Od 16 maja obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii został zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy