Reklama

Reklama

Włochy: Dodatkowe obostrzenia od 1 września. Green pass w szkołach, pociągach i samolotach

Od 1 września Włosi zaostrzają przepisy dotyczące paszportów covidowych. Tzw. green pass będzie obowiązywał także w transporcie publicznym oraz w szkołach i na uniwersytetach. Dotychczas posiadaniem "zielonych przepustek" musieli się wykazać klienci restauracji, barów oraz basenów, a także kibice na stadionach.

Od środy we Włoszech green pass będzie wymagany we wszystkich rodzajach transportu publicznego, w szkołach oraz na uniwersytetach. 

Osoby, które wybierają się w podróż samolotem, pociągiem, autobusem, statkiem i promem, będą musiały przestrzegać zasad wprowadzonych dekretem zatwierdzonym 6 sierpnia - przypomina dziennik "Corierre dela Sera".  

W szkołach i w samolotach

To samo dotyczy również pracowników szkół i uczelni oraz studentów. Aby uzyskać zielony certyfikat, należy mieć przyjęte dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 (green pass jest ważny 15 dni po przyjęciu pierwszej dawki) lub zaświadczenie o przejściu COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Green pass otrzymują również ci, którzy uzyskali negatywny wynik testu - wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Reklama

Green pass będzie obowiązkowy dla pasażerów wszystkich lotów krajowych. 

Zmienią się także zasady dla przybywających do Włoch z zagranicy. Od 1 września podróż do Włoch będzie możliwa po przyjęciu przynajmniej jednej dawki szczepionki przeciw COVID-19 lub wyleczenia z choroby wywołanej koronawirusem (lub posiadanie wyniku ujemnego testu covidowego).

Wyjątek na trasie Sycylia - Kalabria

Ponadto green pass obowiązywał będzie w pociągach dużej prędkości (Arrows i Italo's High Speed), intercity, pociągach dalekobieżnych, nocnych, w autobusach oraz na promach i statkach na trasach kursujących pomiędzy regionami (jedyny wyjątek stanowią promy na trasie łączącej Sycylię z Kalabrią).

W transporcie lokalnym green pass nie obowiązuje - czyli w pociągach lokalnych, autobusach miejskich i metrze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama