Reklama

Reklama

Włochy: Będą badania nad lekiem, który może być skuteczny na koronawirusa

We Włoszech będą prowadzone badania nad lekiem, który może okazać się skuteczny na koronawirusa - zapowiedział w czwartek doradca resortu zdrowia Walter Ricciardi. To lek na reumatoidalne zapalenie stawów, który został już przetestowany w szpitalu w Neapolu.

Według informacji od neapolitańskich lekarzy, pierwsze próby zastosowania lekarstwa o nazwie tocilizumab, podanego pacjentom zakażonym koronawirusem, przyniosły pozytywne rezultaty.

"Rozmawialiśmy wczoraj z włoską agencją leków Aifa na temat otwarcia protokołu badań na całym terytorium kraju" - oświadczył w wywiadzie dla telewizji RAI Ricciardi, który jest członkiem rady wykonawczej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

"To lekarstwo na reumatoidalne zapalenie stawów, które stosują także Chińczycy" - wyjaśnił ekspert.

"Aby móc powiedzieć z pewnością, czy jest rzeczywiście skuteczne, trzeba je przetestować na wielu osobach i to na poważnie, nie tylko na dwóch pacjentach, jak zrobili to koledzy z Neapolu, którzy jednak otworzyli tym ważną dyskusję" - powiedział doradca włoskiego ministra zdrowia. Zastrzegł, że na rezultaty trzeba będzie czekać "tygodnie, jeśli nie miesiące".

Reklama

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy