Reklama

Reklama

Władze Lombardii apelują, by osoby powyżej 65 lat nie wychodziły z domu

Władze Lombardii na północy Włoch zaapelowały w poniedziałek do mieszkańców w wieku powyżej 65 lat, by unikali wychodzenia z domu przez najbliższe dwa-trzy tygodnie z powodu koronawirusa. Zapewniono, że starsi ludzie mogą liczyć na pomoc opieki socjalnej.

Lombardia to włoski region, gdzie najbardziej szerzy się wirus. Według informacji Obrony Cywilnej zanotowano tam prawie tysiąc z łącznej liczby 1700 przypadków w całym kraju. Zmarło tam 31 osób.  

Reklama

Szef wydziału polityki społecznej we władzach Lombardii Giulio Gallera podkreślając, że wirus bardzo się szerzy, zaznaczył zarazem: "50 procent zakażonych przechodzi przez to nie zdając sobie z tego sprawy, a 40 procent nie ma poważnych problemów". Zauważył jednak: "Ale jest 10 procent tych, którzy trafiają na intensywną terapię i prawie wszystkie te osoby mają powyżej 65 lat". 

"Dlatego zachęcam osoby starsze, by wychodziły jak najmniej z domu w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni"- powiedział Gallera w wywiadzie telewizyjnym. Zapewnił, że we współpracy z Obroną Cywilną i wolontariatem organizowana jest akcja zawożenia do domu żywności osobom, które nie mogą wychodzić i nie mogą liczyć na żadną pomoc przy zakupach. 

"A zatem pozostańcie w domu, nie chodźcie grać w bingo czy w karty. To ważne dla was, by ograniczyć jak najbardziej szerzenie się wirusa , a także dla naszego systemu służby zdrowia"- stwierdził przedstawiciel władz regionalnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje