Reklama

Reklama

Władimir Putin: Kilkadziesiąt osób z mojego otoczenia ma koronawirusa

Prezydent Rosji Władimir Putin przekazał, że od 14 września przebywa na samoizolacji. - W moim najbliższym otoczeniu wykryto przypadki zachorowań koronawirusowych: nie jeden i nie dwa, jest to kilkadziesiąt osób - przekazał na wideokonferencji.

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w czwartek o kilkudziesięciu przypadkach zachorowań na COVID-19 w jego otoczeniu, z powodu których będzie w najbliższych dniach przestrzegał samoizolacji. Rozpoczął ją 14 września.

Odwołał podróż w ostatniej chwili

Na naradzie przywódców Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB), w formacie wideokonferencji, Putin powiedział, że "w ostatnim momencie" odwołał podróż do Tadżykistanu.

- Jest to związane z tym, że w moim najbliższym otoczeniu wykryto przypadki zachorowań koronawirusowych: nie jeden i nie dwa, jest to kilkadziesiąt osób - przekazał. Putin poinformował też, że "przez kilka dni" będzie teraz przestrzegał samoizolacji.

Reklama

Po pierwszych doniesieniach na ten temat rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapewnił, że Putin jest "absolutnie zdrowy" i samoizolacja nie będzie miała bezpośredniego wpływu na pracę szefa państwa.

Format hybrydowy

Kreml zapowiedział przy tym, że Putin będzie w formacie online brał udział w spotkaniu ODKB, w posiedzeniu szefów rządów państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) oraz we wspólnym posiedzeniu szefów państw ODKB i SzOW.

Od początku epidemii koronawirusa w Rosji Putin przeprowadzał większość spotkań i konferencji online bądź w tzw. formacie hybrydowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL