Reklama

Reklama

Wirusolożka z Wuhan: To tylko wierzchołek góry lodowej

- Koronawirusy przenoszone przez nietoperze spowodują więcej epidemii - przekonuje Shi Zhengli cytowana przez serwis mirror.co.uk.

17 listopada 2019 roku koronawirusem SARS-CoV-2 zakaził się 55-letni mieszkaniec prowincji Hubei. Naukowcy są zgodni, że jest to pierwsza osoba chora na COVID-19.

Kod genetyczny nowego koronawirusa odkryła Shi Zhengli z zespołem badawczym.

Dokładnie rok od tego odkrycia wirusolożka ostrzega przed kolejnym niebezpieczeństwem.

56-latka przekonuje, że migracja ludności wpływa na wzrost ryzyka powstania nowych chorób, a wybuch pandemii w Wuhan był jedynie sygnałem ostrzegawczym. Według wirusolożki w przyszłości będzie dochodziło do podobnych zdarzeń.

Reklama

- To, co odkryliśmy, to tylko wierzchołek góry lodowej. Koronawirusy przenoszone przez nietoperze spowodują więcej epidemii i musimy je znaleźć, zanim one znajdą nas - mówi Zhengli cytowana przez serwis mirror.co.uk.

- Chciałabym zaapelować do międzynarodowej społeczności o wzmocnienie współpracy w zakresie badań nad pochodzeniem nowych wirusów. Mam nadzieję, że naukowcy na całym świecie będą współpracować - dodaje.

Zhengli przekonuje, że jedynie międzynarodowa współpraca może zapobiec nawrotowi podobnych epidemii. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy