Reklama

Reklama

​Wietnam: 28-latek skazany na pięć lat więzienia za szerzenie wirusa

28-letni Wietnamczyk został skazany na pięć lat więzienia po tym, jak sąd uznał, że Le Van Tri jest winny "przenoszenia niebezpiecznych chorób zakaźnych". Mężczyzna zaraził koronawirusem SARS-Cov-2 osiem osób, a jedna z nich zmarła.

Na początku lipca 28-letni Tri wybrał się w podróż motocyklem z Ho Chi Minh City do swojej rodzinnej prowincji Ca Mau na południu kraju - opisuje BBC.

Zaraził osiem osób, jedna zmarła

Lokalne władze w tamtym czasie wprowadziły obowiązek izolacji na 21 dni dla osób, które przyjechały z innych prowincji do Ca Mau. Tri skłamał w formularzu deklaracji zdrowia, w którym pytano o historię podróży. Okazało się także, że mężczyzna nie przestrzegał zasad izolacji, a później uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. 28-latek zaraził nim członków swojej rodziny i pracowników ośrodka pomocy społecznej, który odwiedził.

Reklama


Tri za łamanie obostrzeń stanął przed sądem. Proces trwał jeden dzień, a sędzia wydał wyrok skazujący. Mężczyzna usłyszał wyrok pięciu lat więzienia, a także został ukarany grzywną w wysokości 880 dolarów (ok. 3350 zł).

Koronawirus w Wietnamie

Do niedawna Wietnamowi w dużej mierze udało się powstrzymać COVID-19 dzięki wprowadzeniu ścisłych restrykcji. 

Od czerwca jednak liczba infekcji zaczęła rosnąć, epidemia była napędzana przez bardziej zaraźliwy wariant Delta.

W kraju odnotowano dotąd ponad 530 tys. przypadków koronawirusa i ponad 13,3 tys. zgonów, z których wiele miało nastąpiło w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje