Reklama

Reklama

Wietnam: 18 niemowląt przez pomyłkę zaszczepiono przeciw COVID-19

Lokalne media w Wietnamie podały, że 18 niemowląt w wieku dwóch do sześciu miesięcy dostało przez pomyłkę szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer zamiast innych szczepień w ośrodku zdrowia w Hanoi. Poinformowano, że stan niemowląt jest stabilny.

U dzieci nie zaobserwowano poważnych skutków niepożądanych. U niektórych stwierdzono gorączkę, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu zastrzyku, ale te objawy oceniono jako powszechne po podaniu szczepionki.

Zespół ekspertów w szpitalu

Według dziennika "Viet Nam News" dzieciom podano szczepionkę Pfizera w ośrodku zdrowia w dzielnicy Quoc Oai w środę, a pomyłka została wykryta następnego dnia. Niemowlęta przewieziono do Szpitala Świętego Pawła na badania.

Ministerstwo zdrowia wysłało do szpitala zespół ekspertów. Nakazało również inspekcję, by określić przyczyny błędu i ustalić, kto jest za niego odpowiedzialny - przekazał dziennik.

Reklama

Szczepionka dla nastolatków

Według portalu VNExpress obecnie nie jest jasne, jak doszło do pomyłki, ani jakie dawki szczepionki Pfizera podano niemowlętom. Władze dzielnicy zawiesiły w obowiązkach pracowników, którzy uczestniczyli w szczepieniu.

Wietnamski resort zdrowia zezwolił na podawanie szczepionek przeciw COVID-19 dzieciom w wieku 12-17 lat, ale w Hanoi do tej pory im ich nie podawano. Szczepionkę Pfizera otrzymywały już natomiast nastolatki w kilku innych regionach kraju, w tym w miastach Ho Chi Minh i Danang.

Czytaj także: Szczepienie dzieci poniżej 12. roku życia. Wiceminister zdrowia Anna Goławska wskazała "realny termin"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje