Reklama

​Wielka Brytania: Żona syna królowej w izolacji

Hrabina Wessexu Zofia, żona najmłodszego syna brytyjskiej królowej Elżbiety II - Edwarda, izoluje się w domu po kontakcie z osobą, u której wykryto koronawirusa - poinformował w piątek (9 października) Pałac Buckingham.

- Na początku tego tygodnia hrabina Wessexu zetknęła się z kimś, kto później uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Jej Królewska Wysokość nie doświadcza żadnych objawów, ale stosuje się do wszystkich odpowiednich wytycznych rządowych i izoluje się w domu - oświadczyła rzeczniczka Pałacu Buckingham.

Jak dodała, od tego czasu 55-letnia Zofia nie miała żadnego kontaktu z innymi członkami rodziny królewskiej poza najbliższą rodziną. Edward i Zofia mają dwójkę dzieci - 16-letnią córkę i 12-letniego syna.

W marcu brytyjski następca tronu, książę Karol uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i izolował się przez siedem dni. Najstarszy syn królowej i brat Edwarda mówił później, że miał szczęście, bo choroba miała u niego stosunkowo łagodny przebieg i w pełni powrócił do zdrowia.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama